Derby dla „Fortuny”

SONY DSCKolejny derbowy pojedynek Gminy Lubin za nami. Unia Szklary Górne uległa w nim Fortunie Obora 1:4.

Od początku spotkania można było zaobserwować wiele ciekawych akcji podbramkowych po obu stronach. Jednak wraz z upływem czasu to drużyna z Obory zaczęła wieść prym na boisku, czego efektem była pierwsza bramka strzelona przez Damiana Rudaka (nr 3) w 20 min. meczu. Po stracie bramki drużyna ze Szklar Górnych nieco podkręciła tempo. W 23 min. meczu po szybkim kontrataku Michał Kogus (nr 11) pięknym strzałem doprowadził do remisu.

Dalsza część pierwszej połowy to ponownie rysująca się przewaga drużyny z Obory, która stwarzała coraz więcej sytuacji podbramkowych. Podczas jednej z takich akcji Krystian Kalinowski (nr 28) strzelił w 28 min. meczu bramkę, dając drużynie z Obory prowadzenie.

Wynik 1:2 dla Obory utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa meczu to już wyraźna przewaga drużyny z Obory, w której brylował Krystian Kalinowski (nr 18).

To właśnie ten zawodnik w 76 min. strzela swoją druga bramkę i doprowadza do wyniku 3:1. Najpiękniejsza bramka meczu pada w 85 min., kiedy to rzut wolny wykonuje Krystian Kalinowski (nr 18). Zawodnik posyła piłkę z 25. metrów w samo okienko, zaliczając hat-trcka i ustanawiając wynik meczu 1:4 dla Obory.

Tytuł najbardziej wartościowego zawodnika spotkania (MVP) otrzymał Artur Chudy ze Szklar Górnych, któremu nagrodę wręczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych. Wygrał go Mikołaj Bezkorowoy z Ukrainy, otrzymując w nagrodę piłkę nożną, którą wręczył mu Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy Lubin.

W 3. kolejce B-klasy Victoria Niemstów uległa Armatorowi Wierzchowice 1:2, Transportowiec Kłopotów-Osiek przegrał z Zametem II Przemków 1:5, a Huzar Raszówka rozgromił Iskrę Niedźwiedzice 8:0.

Grająca w A-klasie Unia Miłoradzice uległa zespołowi Orzeł Mikołajowice 0:2, natomiast pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosła Iskra Księginice, która wygrała z Chojnowianką Chojnów 5:4.

(AP, MG)