Dary od serca dla potrzebujących matek

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, kiedy odczuwamy ogromną potrzebę dzielenia się z innymi.   Ciągle jest niestety wiele osób, które potrzebują pomocy. Mieszkańców Gminy Lubin nigdy nie trzeba jednak namawiać  to takiego wsparcia. Już po raz kolejny sprawili niespodziankę podopiecznym Domu Samotnej Matki w Pobiednej.

Pomoc dla podopiecznych Ośrodka w Górach Izerskich trwa już od kilku lat, jej wielkim orędownikiem jest ks. proboszcz Kazimierz Rapacz z Chróstnika.

– Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za pomoc oraz za zaangażowanie – mówi Bartłomiej Czubak z  Chróstnika – Z wielkim zaangażowaniem do akcji włączyli się wspólnie nauczyciele wraz z rodzicami i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim.  Dziękuje bardzo Elżbiecie Młynek, dyrektor szkoły za zaangażowanie. Szlachetna postawa uczniów znalazła swoich naśladowców również w Lubinie w Przedszkolu Miejskim nr 1. Dzięki zaangażowaniu Kamili Rataj i  Natalii Śmieszki udało się wzbogacić transport o paczki przygotowane przez tamtejszych przedszkolaków.

Zebrano  wiele różnych darów: artykuły pielęgnacyjne, spożywcze, biurowe, zabawki, książki, wózek dziecięcy, gry, maskotki i wiele innych.

–  Ilość przyniesionych rzeczy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Elżbieta Młynek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Krzeczynie Wielkim. – Wszystkie prezenty uczniowie z samorządu uczniowskiego zapakowali w świąteczne torebki i  kartony. Pracy było dużo ale dzięki dobrej organizacji i nadzwyczaj miłej atmosferze, przebiegła ona sprawnie i szybko.

Wczoraj do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Pobiednej dotarł transport darów. Te „dary serca” mieszkańców Gminy Lubin sprawiły radość potrzebującym i będą dla nich dużą pomocą w trudnej sytuacji materialnej.

Organizatorzy dziękują  wszystkim hojnym darczyńcom, którzy   okazując serce wsparli samotne matki i ich dzieci, przyłączając się do tej corocznej akcji.

(SR)