Dar serca przedszkolaków dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Legnicy

W Oddziale Zamiejscowym w Lubinie Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce zorganizowana została akcja pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Legnicy. Koordynowała ją nauczycielka A. Stoń-Kogut.

Dzięki ogromnemu sercu przedszkolaków i ich rodziców udało się zebrać dużą ilość potrzebnych artykułów – mokrej karmy oraz kołder i kocyków niezbędnych do godnego funkcjonowania opuszczonych psów i kotów.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z ogromnego zaangażowania dzieci i rodziców podczas trwania akcji. Takie przedsięwzięcia uczą  wrażliwości na los naszych najmniejszych przyjaciół, a także kształtują opiekuńczą postawę wobec zwierząt. Wiele z naszych przedszkolaków posiada w domu swojego pupila, dlatego były ogromnie przejęte zorganizowaną akcją. Twierdziły, że należy pomagać zwierzątkom, które nie mają swojego właściciela, żeby choć troszkę uprzyjemnić ich życie.

Wszystkie zebrane dary zostały złożone na ręce pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

W imieniu własnym oraz pracowników schroniska składamy ogromne podziękowania wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w naszą akcję. Jesteśmy pewni, że każdy nawet najmniejszy dar przyczynił się do poprawy jakości życia zwierząt w schronisku.

Marta Heksel