Dąbrowa Górna zwycięzcą gminnego konkursu

Laureatem gminnego konkursu ekologicznego pn. „O NASZA GMINĘ DBAMY I JĄ SAMI SPRZĄTAMY” została Dąbrowa Górna. Mieszkańcy zwycięskiego sołectwa sprzątając swoją miejscowość, zgarnęli przy okazji główną nagrodę – wycieczkę integracyjną oraz bony pieniężne. Gratulujemy!

Do konkursu ekologicznego stanęło 12 sołectw Gminy Lubin, jednak to mieszkańcy Dąbrowy Górnej okazali się bezkonkurencyjni. O zwycięstwie w konkursie „O naszą gminę dbamy i ją sami sprzątamy” zdecydowała największa liczba punktów. O ilości przyznanych punktów decydowała: ilość uczestników danego sołectwa w akcji oraz ile udało się grupie zebrać odpadów. Punkty przyznawane były także za pracę konkursową, które każde sołectwo miało za zadanie wykonać.

Miejsce drugie zdobyli mieszkańcy Ustronia. Na trzeciej pozycji uplasowało się sołectwo Karczowiska, z kolei na miejscu czwartym – Krzeczyn Mały, a na piątej pozycji – Kłopotów.

Jury przyznało także wyróżnienia, które otrzymały następujące sołectwa: Osiek, Gogołowice, Miłosna, Obora, Miroszowice, Krzeczyn Wielki wraz ze SP w Krzeczynie Wielkim i Szklary Górne wraz ze SP w Szklarach Górnych.

Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców Gminy Lubin do dbania o swoje otoczenie. Zabawa polegała na uprzątnięciu odpadów z terenów rowów, dróg gminnych, placów zabaw i miejsc spotkań sołeckich. Chodziło także o wzmocnienie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego wśród mieszkańców Gminy Lubin oraz o kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców.

Akcja trwała od 22 lipca do 14 października. W tym okresie 490 uczestników zebrało łącznie blisko osiem ton odpadów.

Zwycięskie sołectwo zdobyło atrakcyjne nagrody. Mieszkańcy Dąbrowy Górnej, którzy brali udział w akcji wyjadą na wycieczkę integracyjną. Sołectwo otrzyma także bony pieniężne.

Dodatkowo, wszystkie sołectwa, które wzięły udział w zabawie otrzymają bony pieniężne oraz kalendarze na nadchodzący rok opatrzone zdjęciami z akcji ekologicznej.

Kolejna akcja ekologiczna już niebawem. Już teraz zachęcamy wszystkie sołectwa do udziału w zabawie.

Wszystkim sołectwom serdecznie gratulujemy!