Cztery osoby ranne po wypadku na DK- 3 Owczary

wypadek-owczary4Cztery młode osoby uczestniczące w wypadku drogowym pod Lubinem walczą o życie w szpitalu. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18.00 na wysokości Szybu Lubin Zachodni.

Audi, którym podróżowały cztery osoby, jechało w kierunku Polkowic. Do wypadku doszło za ZG Lubin przed skrzyżowaniem na Szklary Górne/Owczary, gdzie wprowadzono zwężenie drogi ze względu na trwające prace przy budowie nowej drogi. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Nie wiadomo jeszcze, czy kierowca nie zauważył znaków informujących o budowie drogi i ograniczeniach, czy prędkość z jaką jechał była na tyle duża, że nie zdążył wyhamować. Audi z impetem „skosiło” oznakowanie wygradzające jezdnię i samochód znalazł się na przeciwnym pasie. Siła uderzenia była tak duża, że Audi zaczęło obracać aż uderzyło w tył naczepy ciężarówki, po czym zderzyło się czołowo z kolejnym autem – ciężarowym Volvo.

W pojeździe podróżowały cztery osoby – dwóch młodych mężczyzn i dwie młode kobiety. Najprawdopodobniej obie siedziały na tylnym siedzeniu pojazdu. Jeden z pasażerów był reanimowany przez ratowników na miejscu zdarzenia. Kierowca został uwieziony wewnątrz pojazdu. Do jego uwolnienia strażacy użyli szerokiej gamy narzędzi stosowanych przy ratownictwie drogowym.

Jak podaje portal e-legnickie.pl – W samochodzie podróżowało dwóch 19-letnich chłopców i dwie nastolatki: 16 i 15 lat.

(mat. Ratownictwo Powiatu Polkowickiego)