Czarna seria w Wiercieniu

Dwie awarie w ciągu jednego weekendu miały miejsce w Wiercieniu. W sobotę wieczorem pękł rurociąg, a w niedzielny wieczór uszkodzone zostało przyłącze wodociągowe.

W sobotę ok. godz. 22.00 pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin znaleźli  miejsce, w którym sieć została przerwana, ale nocą usunięcie usterki nie było możliwe. Do pracy przystąpili w niedzielę o 7.00.

– Staraliśmy się ograniczyć skutki sobotnio-niedzielnej awarii, by możliwie najmniej gospodarstw pozbawionych było wody. W czasie prowadzonych prac niezbędne było zmniejszanie ciśnienia wody, co z pewnością odczuła większość  mieszkańców. Niestety awarie mają to do siebie, że nie da się ich przewidzieć i uprzedzić mieszkańców. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy  – mówi  Wojciech Dziwiński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin.

Z kolei przyczyną niedzielnej awarii było uszkodzenia przyłącza wodociągowego. Problemy z dostawą wody miała – w czasie jego wymiany  – cała miejscowość. Na miejscu był wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

– Pierwsze ciepłe tygodnie roku wiążą się z większym niż zwykle poborem wody. Przestarzała sieć wodociągowa w wielu miejscach nie jest w stanie sobie z tym poradzić. PGK GL systematycznie modernizuje nasze rurociągi, ale nie można tego zrobić jednocześnie we wszystkich miejscowościach. Ilość awarii w porównaniu do lat 2014-2015 zmniejszyła się o połowę. Ten wynik bardzo cieszy, ale zdajamy sobie sprawę z faktu jak wiele mamy jeszcze do zrobienia.

W poniedziałek ok. godz. 13.00 zbiorniki w Wiercieniu mają ponownie zostać napełnione wodą.
PGK GL przeprasza za utrudnienia.

(MG)