Ciąg dalszy Dnia Kobiet w Gminie Lubin: Obora, Karczowiska i Osiek

DSC_0375To już ostatnia relacja z obchodów tegorocznego Dnia Kobiet w Gminie Lubin. Jak już donosiliśmy na łamach naszego portalu działo się, oj działo z okazji tego święta. Było baśniowo, bajkowo, filmowo, a momentami nawet strasznie, ale wszędzie kobieco, sympatycznie i ciekawie.

Panie z Obory obchodziły swoje święto 12 marca. Organizatorzy: Sołtys i Rada Sołecka przygotowali szereg zabaw i niespodzianek. Specjalnymi gośćmi Dnia Kobiet w Oborze  były panie: Magdalena Dubińska, Mirosława Kuciejczyk oraz Jolanta Chmielewska. O oprawę wizualną zadbali: Basia, Łukasz i Agnieszka a nad muzyką do białego rana czuwali: D.J. Hendrix, Barni i Rafi. Świętowanie rozpoczął  występ kabaretu Widzi mi się  w tym roku mężczyźni pokazali jeden dzień z życia kobiety czyli przeszli Męską szkołę życia. Po kabaretowym występie publiczność została zaproszona na biograficzny, kabaretowy film dotyczący niezwykłej przemiany księżniczki Penelopy. Kobiety wzięły udział w konkursie na najlepszą ogrodniczkę Obory, a pięknym kwiatkiem z ich hodowli okazała się być …. niespodzianka. Kolejną atrakcją wieczoru stanowiły dowcipy o kobietach i nie tylko w wykonaniu Sławka. Nieoczekiwany gość – Mariolka uczyła oborskie kobiety nowoczesnych tańców. O północy uroczyście wjechał na salę pyszny, olbrzymi tort. Po degustacji odbył się kolejny konkurs pt.  Skrzynia pełna tajemnic, gdzie panie mogły odgadywać, co znajduje się wewnątrz, a były to codzienne przedmioty z męskiego garażu. Przez cały wieczór funkcjonowała foto-budka, gdzie panie mogły wykonać niecodzienne, pamiątkowe zdjęcia.

Owocowo czyli Dzień Kobiet w Karczowiskach

IMAG0100Dzień Kobiet w Karczowiskach A.D.2016 ,oczywiście oprócz Pań, zdominowały owoce. Wśród licznie przygotowanych przez organizatorów atrakcji największym wzięciem cieszyły się świeżo wyciskane przez panów soki, owoce skąpane w czekoladowej fontannie czy  niezastąpiona szarlotka . Motyw owocowy przewijał się również w konkursach, wśród których najtrudniejszym był „ Z czego to sok?”, w którym uczestniczki musiały rozpoznać składniki przygotowanego soku. Wielkie zainteresowanie Pań wzbudziły konkursy do których użyto alkogogli używanych w terapii antyalkoholowej. Nie lada problemem było układanie np. wieży z klocków przy użyciu sprzętu symulującego wrażenia wzrokowe po spożyciu używek. Atrakcją dla Pań była również prezentacja działalności jednej z mieszkanek Karczowisk Pani Ewy Gierulskiej , która zajmuje się bra-fittingiem oraz prowadzi sklep z profesjonalnym doborem bielizny –Józefki. Pani Ewa była również sponsorem głównej nagrody, którą był bon (200 zł)  na zakupy w jej sklepie. Każda z Pań wróciła do domu z drobnym prezentem. Imprezę prowadził Paweł Rzedzicki , Party4You, znany z prowadzenie Kina Kobiet w Heliosie.

Z gitarą w Osieku

564446_1077557328969755_4126451559235694389_nZ inicjatywy m.in. sołtysa Ryszarda Kirsza Dzień Kobiet odbył się również w Osieku. Były życzenia i kwiaty dla wszystkich pań, a także bogaty program artystyczny, przygotowane przez panią Celinę Szwedo. Na gitarze zagrał m.in. radny Gminy Lubin Patryk Jarkowiec. Panie w przepięknych strojach bawiły się znakomicie. W spotkaniu wziął udział wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

(red)

Obora