Bilans z piłkarskich boisk

Unia Miłoradzice

Po dziewięciu kolejkach w Okręgówce i A Klasie oraz po szóstej w Klasie B najwyższą pozycję w swojej grupie – spośród drużyn Gminy Lubin – zajmuję Unia Szklary Górne, która jest druga w tabeli. W A – Klasie doskonale radzą sobie także zawodnicy KS Kłopotów – Osiek, plasujący się na miejscu trzecim, na piątym jest Unia Miłoradzice, która po serii pięciu zwycięstw, w ostatniej kolejce uległa Kaczawie II Bieniowice 1:5.

Piłkarze Unii przystępowali z wielkimi nadziejami do niedzielnego meczu. Trener drużyny gospodarzy Józef Ligus studził emocje wiedząc, że rezerwy Kaczawy zostały wzmocnione piłkarzami z pierwszego zespołu z ligi okręgowej. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy w 20. minucie po strzale Tadeusza Bolka objęli prowadzenie.

Z biegiem czasu ataki gości stawały się coraz groźniejsze. W 29. minucie piłkarze z Bieniowic wyrównali stan meczu. Po przerwie przewaga zespołu gości była bardziej widoczna, czego efektem były cztery gole. Gospodarze groźnie kontratakowali lecz do zmiany rezultatu zabrakło szczęścia i umiejętności. Mamy nadzieję, iż w następnych spotkaniach zawodnicy Unii powrócą na drogę zwycięstw czego im serdecznie życzymy.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Marcel Brodacki z Miłoradzic, a za najlepszego zawodnika meczu uznany został Szymon Majkowski z Unii  Miłoradzice.

Nagrody wręczał radny Gminy Lubin Jerzy Tadla.

(red)

Pozostałe mecze naszych drużyn:

Iskra Księginice  –  Iskra Kochlice                 6:1

Mieszko Ruszowiece – Unia Szklary Górne  0:4

Łagoszowianka Łagoszów – Fortuna Obora  0:5

Iskra II Księginice – LZS Komorniki            6:1

Huzar Raszówka – Kryształ Chocianowiec   1:3

Victoria Niemstów – Kupryt Sucha Górna     2:0

Platan Siedlce – LZS Nowa Wieś                   2:0

Mecz KS Kłopotów-Osiek nie odbył się