Bilans weekendowej wichury w Gminie Lubin

Osiemnaście razy interweniowali strażacy Gminy Lubin podczas minionego weekendu. Najczęściej było to usuwanie powalonych przez wichurę drzew. W akcjach uczestniczyło siedem jednostek OSP.

Cztery razy wyjeżdżała OSP Księginice. W Kłopotowie paliły się nieużytki, w Osieku i Dąbrowie Górnej usuwane były drzewa powalone przez wiatr na drogę, a w Składowicach drzewo, które niebezpiecznie przechyliło się na jeden z budynków.

OSP Krzeczyn Wielki interweniowała dwukrotnie usuwając gałęzie przy budynku Szkoły w Krzeczynie Wielkim oraz drodze Lubin – Krzeczyn Mały

W Szklarach Górnych strażacy usuwali drzewa przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz przy przystanku obok Kościoła w Oborze.

OSP Niemstów musiała się uporać z dwoma drzewami na drodze w Miłoradzicach. Strażacy wypompowywali także wodę, która nagromadziła się na drodze gminnej – ulicy Gwiezdnej w Osieku.

Jednostka z Zimnej Wody wyjeżdżała dwukrotnie, usuwając dwa drzewa w swojej miejscowości i jedno w Wiercieniu.

Strażacy z OSP Raszówka usuwali drzewa i gałęzie z dróg prowadzący do Osieka, Gorzelina i Miłoradzic.

Interwencje OSP Gorzyca polegały na usuwaniu drzew i gałęzi  z Alei Lipowej w Krzeczynie Małym oraz drogi Krzeczyn Mały- Gorzyca.

(MG/AH)