Biblioteka włącza się w Tydzień z Internetem 2016

logo Tydzień z InternetemBiblioteka po raz kolejny zaprasza mieszkańców Gminy Lubin do udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2016. Motywem przewodnim tegorocznej, już szóstej edycji akcji, jest świadome korzystanie  z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. W ramach obchodów Tygodnia z Internetem odbędą się 2 spotkanie pod hasłem „Bezpieczny e-konsument”.

Spotkanie „Bezpieczny e-konsument” jest skierowane do osób dorosłych, które chcą bezpiecznie robić zakupy, zwłaszcza w Internecie.

Spotkania będą miały miejsce: w bibliotece w Niemstowie – 15 marca o godz. 14.00 (organizator: biblioteka w Niemstowie) oraz w Świetlicy Wiejskiej w Składowicach – 16 marca o godz. 17.00 (organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz Sołtys wsi Składowice).

Uczestnicy wezmą udział w quizie, dzięki któremu dowiedzą się między innymi, jak tworzyć odpowiednie hasła do komputerów czy poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, których danych nie powinniśmy podawać sprzedawcy, jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych.

W spotkaniu weźmie udział gość specjalny p. Wiesława Sulima – Powiatowy Rzecznik Konsumentów, która przybliży uczestnikom prawa konsumentów (nie tylko podczas zakupów w Internecie), problemy z jakimi spotykamy się na co dzień oraz odpowie na pytania.

Przez cały czas trwania kampanii będzie można sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą praw konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/ (gdzie są dostępne również materiały dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci), a także na Facebooku.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.

Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji.

Więcej informacji:

Urszula Kurowska, tel. 76 841 80 21, mail: gbp.niemstow@archiwum.ug.lubin.pl
Izabela Tyrcz, tel. 76 844 81 93, mail: gbp.tyrcz@archiwum.ug.lubin.pl
a także na stronie www:biblioteka-raszowka.pl