Biblioteka inspiruje – XIII edycja Tygodnia Bibliotek

DSC_0473W dniach 8-15 maja 2016 r. przypada XIII edycja Tygodnia Bibliotek – zainicjowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło Tygodnia Bibliotek 2016 brzmi „Biblioteka inspiruje”.

Na naszych oczach biblioteki zmieniają swoje oblicze. W sieci bibliotek publicznych, jak grzyby po deszczu, pojawiają się mediateki, a biblioteki naukowe przekształcają się w wielofunkcyjne centra informacji. Nowoczesność bibliotek, ich atrakcyjna oferta edukacyjno-kulturalna i swobodniejsze zasady korzystania ze środków przekazu zapewniają dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów. Dlatego w bibliotece tworzy się, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty; jednym słowem – biblioteka inspiruje.

Z okazji Dnia Bibliotekarza przypadającego 8 maja, wszystkim pracownikom bibliotek, a szczególnie bibliotekarkom z Gminy Lubin składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności, radości i satysfakcji z tulips-1134103__180wykonywanej pracy.

Gratulujemy i dziękujemy za dotychczasowy wkład w upowszechnianie czytelnictwa na terenie naszej gminy.

Stawiane są Państwu coraz to nowe zadania, którym musicie sprostać,  w zgodzie z postępem związanym z rozwojem współczesnej cywilizacji, ale książka tradycyjna pozostaje dla Was wciąż wartością największą.

Dziękujemy za zaangażowanie, serdeczność i profesjonalizm w kontaktach z czytelnikami. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasze biblioteki stały się miejscem spotkań integrujących lokalną społeczność.

Tadeusz Kielan                                    Wioletta Olech                                                           Norbert Grabowski

Wójt Gminy Lubin       Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej                Przewodniczący Rady Gminy

Czytelników zapraszamy do świętowania z nami Tygodnia Bibliotek podczas Festynu rodzinnego – podróż w czasy średniowiecza, który odbędzie się w sobotę 14 maja 2016 r. na placu zabaw przy bibliotece w Raszówce. Start godz. 14.00. Szczegóły wkrótce.

(WO, źródło SBP)