Bezpłatne zajęcia z samoobrony

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przypominają, że w dalszym ciągu można zapisać się na bezpłatne zajęcia z samoobrony. 1 marca odbędzie się pierwsze spotkanie, dziewiątej już edycji akcji „Bezpieczna Kobieta”. Bezpłatny kurs samoobrony dla mieszkanek powiatu lubińskiego, prowadzić będzie instruktor lubińskiej szkoły Krav Maga.

W trakcie bezpłatnego szkolenia chętne panie wezmą udział w dziewięciu treningach. Na hali Regionalnego Centrum Sportowego  uczestniczki zapoznają się z podstawami  samoobrony. Kurs przewiduje również  zajęcia praktyczne, czyli spotkanie w pubie. Tam praktyce można się będzie dowiedzieć, jak bronić się w miejscu, gdzie jest duża liczba osób i  mała przestrzeń. Kursantki przejdą także szkolenie „Na szpilkach”. Trening ten pokaże, jak odeprzeć atak napastnika, w mało komfortowym stroju. Finałowe spotkanie przewidziane jest w miejskich autobusach.

– Techniki szkoły Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej, jak to możliwe. Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku – wyjaśnia  Sylwia Serafin z zespołu ds. profilaktyki społecznej lubińskiej policji.

Szkolenia będą się odbywały we wtorki i czwartki, w godzinach 19.30-21.00 w okresie od 1 do 29 marca.  Wszystkie zainteresowane bezpłatnym udziałem w tym programie panie, mogą się zapisywać na kurs pod numerem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie – 76 8406 246 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00), a także u instruktora, pod nr telefonu: 602 255 394.

(SR,lubin.policja,gov.pl)