Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Szklar Górnych

WBPP_LOGOJuż w najbliższą środę 25 listopada 2015 r. w Szklarach Górnych odbędzie się kolejny dyżur prawnika, który nieodpłatnie udzielać będzie porad prawnych mieszkańcom tej miejscowości. Projekt realizuje Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklary Górne, funkcjonujące od czerwca 2015 roku.

Pierwsze spotkanie odbyło się już 18 listopada, a porad prawnych udzielała wówczas Pani Mecenas Renata Kolerska. Kolejne spotkania już 25 listopada oraz 2 grudnia.

– To nasz pierwszy projekt, ale cieszymy się, że spotkał się z zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców oraz prawników, którzy zgodzili się nam pomóc. Takie spotkania są potrzebne, bo nie każdy ma możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej – słyszymy od naszych mieszkańców – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia.

Podczas konsultacji informujemy także, że od 1 stycznia 2015 roku w Polsce planowane jest wdrożenie krajowego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości – nie wszyscy o tym jeszcze słyszeli – dodają członkowie Stowarzyszenia.

logoStowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklary Górne powstało, aby prowadzić działalność na rzecz swojej miejscowości i jej mieszkańców. Ma w planach kilka projektów, które zamierza niebawem zrealizować. Ich mottem jest zawołanie „Teraz Szklary Górne!”, które mocno podkreśla celowość działania Stowarzyszenia. Stowarzyszenie zagospodarowało lukę w potencjale rozwojowym mieszczącym się pomiędzy pojedynczym mieszkańcem, a zorganizowanymi instytucjami (w tym władzy samorządowej).

– W naszej działalności chcemy współpracować z władzą samorządową, ale pragniemy także korzystać z innych licznych możliwości dostępnych dla sektora pozarządowego – podkreślają działacze z SRW Szklary Górne.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia oraz jego inicjatyw na stronie www.srw-szklarygorne.pl oraz facebook.com/SzklaryGorne.

(oprac. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklary Górne)