Bezpieczne wakacje ze strażakami

Dziewiąta edycja festynu ”Bezpieczne wakacje” w Raszówce obfitowała w wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były dmuchańce, konkursy, dobre jedzenie i muzyka do białego rana. Imprezę zorganizowali strażacy OSP Raszówka wraz z piłkarzami klubu Huzar Raszówka i Gmina Lubin.

Festyn rozpoczął się pierwszym Turniejem Piłkarskim OSP Gminy Lubin. W turnieju wzięły udział trzy zastępy OSP. Strażacy świetnie sprawdzili się jako piłkarze. Turniej wygrała OSP Zimna Woda, na drugim miejscu uplasowali się gospodarze, trzecie miejsce zajęła jednostka z Raszowej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Grzegorz Obara z OSP Zimna Woda.

-Cieszę się, że możemy zapoczątkować nową tradycję i miło mi, że wręczam puchary na pierwszym Turnieju Piłkarskim drużyn OSP w Gminie Lubin. Jednocześnie jestem dumny z naszych druhów, którzy organizują festyny pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. To ważne, żeby nasza młodzież wiedziała jak spędzić ten czas bezpiecznie i aby wszyscy wypoczęci wrócili we wrześniu do szkół – mówił wójt Tadeusz Kielan podczas wręczania pucharów.

W przerwie meczu odbył się zorganizowany przez wójta konkurs strzałów w poprzeczkę i okazało się, że nie jest to takie łatwe zadanie. Po zaciętej walce nagrodę z rąk wójta odebrał młody mieszkaniec Raszówki  Łukasz Ickiewicz. Wszystkie dzieci będące na festynie mogły uczestniczyć w konkurencjach sportowych przeprowadzonych przez organizatorów i żadne nie zostało pominięte przy dzieleniu nagród.

Dorośli również mieli sporo atrakcji. Organizatorzy zadbali o to by każdy z uczestników mógł profesjonalnie przebadać słuch. Badania przeprowadziła firma SŁUCH-MED. Można było spróbować wybornej grochówki wg. przepisu pana Radka czy przepysznych ogórków małosolnych i ciast , o które zadbały druhny i żony druhów z OSP Raszówka. W przerwach między degustacją grano w wielkie szachy, a większość pojedynków kończyła się remisem.  Po pokazie pierwszej pomocy mieszkańcy i goście bawili się przy muzyce do białego rana.

(AI)