Bezpieczne ferie w Gminie Lubin

Od kilku dni trwają ferie zimowe w naszym województwie. Dzieci i młodzież mogą złapać oddech i odpocząć od obowiązków szkolnych i nauki. Nie wszyscy jednak wyjechali na zimowy wypoczynek, część została w domach. Nie oznacza to jednak, że ferie nie będą udane. Najmłodsi mogą skorzystać z licznych propozycji spędzenia wolnego czasu.

Bogaty wachlarz zajęć oferuje dla najmłodszych Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Ciekawą ofertę przygotowały także gminne szkoły podstawowe. Ciekawie spędzić czas można także w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce oraz w jej filiach. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z zaproszeń tych placówek.

Rodziców i opiekunów chcemy uczulić na czyhające niebezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez dzieci bez nadzoru osób dorosłych. Choć pogoda nie wskazuje na kalendarzową zimę, to trzeba pamiętać o tym, że dzieci nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa lub je lekceważą, korzystając na przykład z topniejących zbiorników wodnych, a także z lodowisk. Zdarzają się też zabawy w pobliżu jezdni.

Należy uświadamiać swoim pociechom konsekwencje korzystania z jezdni, przypominać podstawowe zasady bezpieczeństwa, a także sprawdzać, gdzie dziecko zamierza się bawić i spędzać wolny czas.

Rodzicom przypominamy, że zgodnie z Kodeksem Wykroczeń, za brak opieki nad dzieckiem do siódmego roku życia, przebywanie na drodze publicznej dzieci do tej granicy wiekowej, a także za spowodowanie przez nich wypadku drogowego, odpowiadają rodzice i opiekunowie.