Bezpieczna komunikacja z psem

W szkołach Gminy Lubin przeprowadzany jest kolejny cykl szkoleń dla uczniów z zakresu bezpiecznej komunikacji z psem. Warsztaty prowadzone są przez certyfikowanych dogoterapeutów z Fundacji Ewy Naworol  w mobilnej sali edukacyjno-multimedialnej w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „My Nie Gryziemy” .

Wcześniejsza edycja szkoleń przeprowadzona była w czerwcu tego roku i objęła uczniów ze Szkoły Podstawowej  im. Orła Białego w Raszówce, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie,  Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce  i Oddziału Zamiejscowego w Lubinie oraz Gimnazjum w Lubinie.

Tym razem w zajęciach biorą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach i Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Krzeczynie Wielkim . Organizowane są one już od  23 września i potrwają do poniedziałku 30 września. Dla uczniów organizowane są zajęcia z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów, zachowania w przypadku ataku oraz obowiązków opiekuna psa, pierwszej pomocy dla zwierząt. Uczestnicy poznają także psi język wyrażany poprzez mowę ciała. Omawiane będą  przejawy nieprawidłowego zachowania mogącego prowadzić do ugryzienia czy ataku przez psy.

Warsztaty prowadzone są  przez certyfikowanych dogoterapeutów.

(ER)