Bezpieczna komunikacja z psem – nauka dla dzieci

Jak należy się zachowywać by uniknąć pogryzienia przez psa? Jak się z nim komunikować i jak odczytywać jego zachowania? Odpowiedzi na te pytania poznają uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie,  Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce  i Oddziału Zamiejscowego w Lubinie, Gimnazjum w Lubinie oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce. Dziś zainaugurowane będą  specjalne zajęcia profilaktyczne, których kontynuację zaplanowano na 10 – 13 czerwca.

Uczniowie i przedszkolaki  wezmą udział w zajęciach  z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów. Dowiedzą się jak się zachować w przypadku ataku oraz poznają obowiązki opiekuna psa i zasady pierwszej pomocy dla zwierząt. Uczestnicy poznają „psi język” wyrażany poprzez mowę ciała. Omawiane będą  przejawy nieprawidłowego zachowania, które może prowadzić do ugryzienia czy ataku przez psy.

Warsztaty prowadzone będą przez certyfikowanych dogoterapeutów z Fundacji Ewy Naworol , którzy przyjeżdżają do Gminy Lubin ze specjalną mobilną  salą edukacyjno-multimedialną. Projekt jest realizowany w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „My Nie Gryziemy”.

(RED)