„Bezpieczna droga do szkoły” – trwa się coroczna akcja lubińskich policjantów

Działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły” to cykliczna akcja policjantów w całej Polsce. Lubińscy policjanci również w dniach od 3 do 7 września prowadzą  wzmożone działania ukierunkowane na najmłodszych, rozpoczynających naukę w szkole oraz tych powracających po wakacjach do szkoły. Policjanci już w ramach działań wyprzedzających sprawdzili tereny przy placówkach oświatowych, kontrolując przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych.

Droga do szkoły i z powrotem do miejsc zamieszkania będzie stałym elementem życia każdego ucznia. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających przede wszystkim najmłodszym, policjanci będą czuwać nad ich bezpieczeństwem, szczególnie w rejonach szkół. Ponadto podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego funkcjonariusze będą rozmawiać o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

Pamiętajmy, że my jako rodzice powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce i my odgrywamy ogromną rolę w przygotowaniu ich do nowej szkolnej przygody. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych, a aby zwiększyć ich bezpieczeństwo wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy, czy to odzieży, czy plecaków szkolnych.

Radzimy, aby przed rozpoczęciem szkoły przejść z dziećmi trasę z domu do szkoły, aby pokazać gdzie są przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna i jak prawidłowo z niej korzystać.

(st. asp. Karolina Hawrylciów KPP Lubin)