Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Gminy

SONY DSC

„Odważnie Twórzmy Pokój” – pod takim hasłem w tym roku wędruje po świecie Betlejemskie Światło Pokoju. Do Urzędu Gminy w Lubinie trafiło za sprawą harcerzy i zuchów z Raszówki.

Już drugi rok z rzędu harcerze z Pierwszej Drużyny Harcerskiej Aquila oraz zuchy z Drugiej Gromady Zuchowej „Leśne Krasnoludy” z Raszówki przekazali na ręce szefa gminnego samorządu  – wójta Tadeusza Kielana Betlejemskie Światełko.

Przy okazji wyczerpująco odpowiedzieli na wszystkie zadane przez włodarza gminy pytania, związane z tradycją przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju.

W towarzystwie druhen Małgorzaty Czai i Lucyny Wolskiej dzieci odwiedziły również Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Raszówce, a w piątek wezmą udział w Mszy Św. w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Raszówce.

– Zapraszamy w imieniu Księdza Proboszcza i swoim własnym na nabożeństwo w piątek o godz. 18.00 podczas, którego wszystkim zainteresowanym przekażemy Światło Pokoju – mówi Małgorzata Czaja, koordynator drużyny harcerskiej Aquila.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,  w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii.