Bestsellery na wyciągnięcie ręki – ruszył projekt Legimi

legimi2017Nowości i bestsellery, a także starsze tytuły, łącznie 16 tysięcy e-booków dostępnych jest już dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz jej pięciu filii i punktu bibliotecznego. E-booki można wypożyczać bezpłatnie dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi.

Czytelnicy zapisani do Gminnej Biblioteki Publicznej lub do którejkolwiek z 34 bibliotek publicznych Dolnego Śląska od 2 stycznia 2017 r. mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, oraz do starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu czytelnik założy konto i pobierze bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie, będzie można czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

http://www.legimi.com/dbpw/.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16 tysięcy tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – mówi Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

logo-legimiCzy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć e-booka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek, w tym do Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce, punktu bibliotecznego w Zimnej Wodzie oraz filii bibliotecznych w Chróstniku, Księginicach, Miłoradzicach, Niemstowie i Oborze.

Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek biorących udział w projekcie Legimi na Dolnym Śląsku.
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

http://www.legimi.com/dbpw/.

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?
Kody wydane po 01 stycznia 2017 r. będą ważne przez rok, czyli do końca 2017 roku.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych e-booków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu, e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

(na podst. materiałów Legimi)

W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z Gminną Biblioteką Publiczną w Raszówce osobiście lub pod numerem telefonu 76/844-81-93.