Będzie sygnalizacja świetlna dla pieszych koło Miroszowic

Do wójta Gminy Lubin, który wielokrotnie  interweniował w sprawie montażu sygnalizacji świetlnej na remontowanej drodze krajowej nr 3 przy zjeździe na Miroszowice, dyrektor GDDKiA wysłała pismo potwierdzające, że rozpocznie się tam montaż sygnalizacji świetlnej dla pieszych. To znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Miroszowic.

Kiedy przed kilkoma miesiącami, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, rozpoczął się remont skrzyżowania dróg krajowych nr 3 i 36 (okolice Castoramy i Miroszowic), dla wielu było bardzo dużym zaskoczeniem, że nie przewiduje on budowy sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Przez ostatnie miesiące wiele osób i instytucji interweniowało w tej sprawie.

– Prowadziliśmy rozmowy, wysyłaliśmy pisma. Wiem, że bardzo wiele osób zaangażowało się w rozwiązanie tego problemu i cieszę się, że nasze argumenty uznano za słuszne.   Właśnie dostałem pismo w tej sprawie od Lidii Markowskiej, dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKIA – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W piśmie czytamy, że w nawiązaniu do poprzedniej korespondencji „.. .uprzejmie informuję, że po przeprowadzeniu analizy rozwiązań technicznych i funkcjonalnych, w ramach obecnie realizowanej inwestycji, zostanie wykonana sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych zlokalizowana na wysokości sklepu Castorama, co powinno wydatnie podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu, w szczególności ruchu pieszego mieszkańców wsi Miroszowice przemieszczających się do centrum Lubina”.

GDDKiA poinformowała jednocześnie, że planowane zakończenie całej inwestycji przypada na sierpień tego roku. W kolejnych latach przebudowywana będzie droga krajowa nr 36.

(SR)