Będzie remont drogi w Miłoradzicach i Raszówce !

W przyszłym roku rozpocznie się remont trzech odcinków dróg powiatowych w Miłoradzicach i Raszówce.  Powiat Lubiński zdobył  2 mln 850 tysięcy złotych , czyli połowę potrzebnych na tę inwestycję pieniędzy z rządowego programu. Kolejne 2 miliony dołoży Gmina Lubin, pozostałą część czyli 850 tysięcy sfinansuje  Powiat Lubiński.

Radni Gminy Lubin podjęli w połowie tego roku uchwałę, w której zadeklarowali, że  Gmina Lubin przekaże na tę inwestycje 2 miliony złotych. Pieniądze są zabezpieczone także w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy. Powiat Lubiński złożył w tej sprawie wniosek o dofinansowanie do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Opublikowano właśnie ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach programu pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” i Powiatowi Lubińskiemu przyznano 2 mln 850 tys., czyli połowę kosztów inwestycji, szacowanych na 5 mln 700 tysięcy.

– To doskonała wiadomość dla naszych mieszkańców, którzy pomału przestawali już chyba wierzyć w sfinalizowanie tej inwestycji – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. – Ta powiatowa droga, bezsprzecznie, od lat wymagała pilnej modernizacji, dlatego pozyskanie zewnętrznych środków na ten cel jest wielkim sukcesem, z którego ogromnie się cieszymy. Cieszymy się chyba bardziej niż władze powiatu, bo gminny samorząd był adresatem wielu próśb, żądań i apeli w tej sprawie, których niestety nie byliśmy w stanie zrealizować, nie będą właścicielem drogi. Ten szczęśliwy finał, to doskonała okazja, by podziękować władzom powiatu za olbrzymie zaangażowanie w realizację projektu, licząc na dalszą, dobrą współpracę w zakresie modernizacji dróg powiatowych, która w przypadku przyszłorocznych planów inwestycyjnych zaczyna się wyraźnie krystalizować. Dziękujemy także posłowi Krzysztofowi Kubów, który mocno wspierał tę inicjatywę.

Remont dotyczy  trzech odcinków dróg powiatowych w Miłoradzicach i Raszówce o ogólnej długości 3,632 km. To odcinki w strefie zamieszkania, wykonane zostaną na nich chodniki, nowa nawierzchnia, przebudowane będą także rowy  i zbudowane odwodnienie. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa ok. 5 miesięcy.

(SR)