Bawimy się grając w szachy

DSC_0055W Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim odbył się turniej szachowy pn. „Bawimy się grając w szachy”. Było to jednocześnie zakończenie pierwszego roku programu ogólnopolskiego „Edukacja przez szachy”, w którym placówka bierze udział. Podobny projekt realizowany jest we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Lubin.

W programie, realizowanym w SP w Krzeczynie Wielkim uczestniczy 70 uczniów z klas I-III, z którymi zajęcia prowadzą panie:  Celina Zaremba,  Anna Barnat, Patrycja Mroczka i pan  Jarosław Turyk. Turniej utrzymany był w atmosferze wesołej zabawy. Rozpoczął się wspólnym spotkaniem wszystkich uczestników programu i przekazaniem informacji na temat przebiegu imprezy. Pani dyrektor życzyła dzieciom sukcesów i miłej zabawy w czasie rozgrywek. Każde dziecko było w tym dniu żywą bierką i to powodowało, że nastrój był wyjątkowo radosny.

Do finałowego turnieju zakwalifikowało się 12 uczniów z klas I – III.  Mimo różnicy wiekowej  poziom był bardzo wyrównany. Dzieci przystąpiły do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem. W końcówce jednak to najstarsi uczniowie okazali się najlepsi:

I miejsce –  Kacper  Wójcik z kl. III

II miejsce  – Kacper Michalak z kl. III

III miejsce  – Kuba Boczkowski z kl. III

IV miejsce  – Aleksandra Chojnicka z kl. II

Pozostali uczniowie także mieli swoje rozgrywki i zabawy. Rozwiązywali zagadki i uczestniczyli w konkursach tematycznie związanych z szachami. Wybierano dzieci, które najlepiej przebrały się w tym dniu.

Okazało się, że gra w szachy może być też świetną zabawą dostarczającą dzieciom wielu radosnych  przeżyć.  Nagrodą za uczestnictwo w turnieju były cukierki ufundowane przez  Urząd Gminy.

C. Zaremba