Bal Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego

Gmina Lubin była po raz kolejny  uczestnikiem corocznego plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych sportowców i trenerów Zagłębia Miedziowego. W konkursie głosowało kilkadziesiąt tysięcy osób. Tytuł najlepszego zawodnika roku 2017 przyznano  Kindze Grzyb, piłkarce  ręcznej z Metraco Zagłębie Lubin. Wśród laureatów konkursu znaleźli się także reprezentanci Gminy Lubin: Edward Twardy, warcabista  i drużyna piłkarska Transportowiec Kłopotów-Osiek.

To było święto sportowców i wszystkich osób zaangażowanych w działalność sportową w naszym regionie. Uroczysta gala była okazją do podziękowań za setki chwil wzruszeń, uniesień a przede wszystkim za codzienne zaangażowanie, treningi i wyniki. W Gminie Lubin postanowiono docenić w ten sposób drużynę piłkarską i członka kadry narodowej w warcabach stupolowych osób niepełnosprawnych.

Tytuły Sportowca Roku 2017 Gminy Lubin  wręczali  Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin oraz Janusz Zarenkiewicz,  nasz olimpijczyk  i radny Gminy Lubin.

W imieniu drużyny  Transportowiec  Kłopotów-Osiek statuetki odebrali: Patryk Jarkowiec, prezes klubu , zawodnik i jednocześnie radny Gminy Lubin oraz  Przemysław Kotlarz, trener drużyny. Drużynę uznano za „największą rewelację w rozgrywkach klasy „B” w sezonie 2017/2018”. W poprzednim sezonie zajmowała miejsce w środku tabeli (7 miejsce), obecnie jest liderem rozgrywek.

Nasz drugi finalista z tytułem Sportowiec Roku 2017 Gminy Lubin to Edward Twardy. Jest  warcabistą, członkiem  kadry narodowej w warcabach stupolowych osób niepełnosprawnych. Mieszka w Księginicach i z powodzeniem startuje w rozgrywkach warcabowych organizowanych dla niewidomych i słabowidzących oraz otwartych mistrzostwach różnych szczebli.

Sylwetki Naszych Mistrzów przybliżymy w bardziej obszerny sposób w najbliższym czasie na łamach Wiadomości Gminnych Gminy Lubin.

Oprócz Kingi Grzyb, która została Najlepszym Zawodnikiem Roku 2017 przyznano także wiele innych tytułów. Najlepszym trenerem została Bożena Karkut, także z Metraco Zagłębie Lubin. Sportowym Działaczem Roku uznano Witolda Kuleszę. Owacjami na stojąco dziękowano także laureatowi tytułu Ambasador Sportu Zagłębia Miedziowego. Został nim Jerzy Górski, bohater najnowszego filmu Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” który w ubiegłym roku gościł na ekranach kinowych. Opowiada jego trudną historię i to jak sport, pozwolił mu się wyzwolić ze szponów nałogów i zostać mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Dziś jest aktywnym działaczem sportowym.

– Jeśli dzięki nam choć kilka osób zmieni swoje życie, to warto się angażować. Sport to jedna z najlepszych rzeczy, która przydarzyła mi się w życiu – mówił nasz ambasador sportu.

Organizatorzy docenili także samorządowych przyjaciół sportu Zagłębia Miedziowego. Taki tytuł i specjalną koszulkę przyznano Tadeuszowi Kielanowi, wójtowi Gminy Lubin.

(SR)