Bajkowy musical w Przedszkolu w Raszówce (zdjęcia i film)

DSC03483Piknik rodzinny pod hasłem „Bajkowy musical” zorganizowany został w  Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce. Uczestniczyły w nim całe rodziny przedszkolaków z Przedszkola w Raszówce i Oddziału Zamiejscowego w Lubinie.

Jak co roku pogoda dopisała, pogodne były także nastroje uczestników imprezy. Trudno się dziwić, już przy wejściu uczestników imprezy witały panie nauczycielki w przebraniu bohaterów przeróżnych bajek.

Przedszkolaki zaprezentowały muzyczne improwizacje ruchowe ze szczyptą musicalowej przebojowości do znanych wszystkim baśni.

Przedszkolaki z Raszówki wybrały „Czerwonego Kapturka” oraz improwizacje do piosenek z filmu „Akademia Pana Kleksa”,  Oddział Zamiejscowy w Lubinie „Kopciuszka”, natomiast młodsze dzieci z Przedszkola w Raszówce zaprezentowały wszystkim  inscenizację wokalno-ruchową do utworu „Leśny krasnal”.

Podczas pikniku nie zabrakło również zabaw integracyjnych i bajkowych łamigłówek. Dodatkową niespodzianką były przygotowane przez nauczycielki stacje, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w różnych magicznych doświadczeniach i eksperymentach, tworzyć  instrumenty, korale i  bransoletki z makaronu oraz kompozycje z kolorowego piasku, prezentować wiedzę i umiejętności  na szlaku przyrodniczym. Wspólnie oddawali się twórczości plastycznej w przygotowanym do tego kąciku z różnego rodzaju przyborami i materiałami plastycznymi. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, na której mogli spożytkować nadmiar energii.

W trakcie festynu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Największa i najciekawsza książka”, a nagrody i dyplomy dla uczestników wręczał radny Gminy Lubin Marcin Nyklewicz.

Po bogatym w różnorodne działania harmonogramie imprezy nadszedł czas na odpoczynek i smaczny poczęstunek.

Gorące słowa podziękowania należą się sponsorom, bez pomocy których nie udałoby się zorganizować tegorocznego pikniku tj. Firmie Handlowo-Transportowej „Sylwia” Sylwia Bystra Legnica, Przedsiębiorstwu  Wielobranżowemu „Bartek” Bartłomiej Wróblewski Legnica oraz Piekarni „Obora” Dariusz Senk. Dzięki wielkiemu sercu, pomocnej dłoni sponsorów i rodziców oraz wielkiemu zaangażowaniu całej kadry przedszkola wspomnienia pikniku na długo zostaną w sercach wszystkich uczestników.

(Tekst: Gminne Przedszkole w Raszówce, zdjęcia: Anna Ickiewicz, film: Agnieszka Radoń)