Bajkowe klimaty w bibliotece

DSCF1330Wakacje w domu nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci z Miłoradzic, które uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w bibliotece. Było wspólne czytanie baśni z różnych stron świata, najmłodsi poznali także sztukę składania papieru, czyli origami oraz, jak wykonać z makaronu oryginalną biżuterię.

Cykl wakacyjnych spotkań w bibliotece w Miłoradzicach najmłodsi rozpoczęli od tematu bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały prezentację „Bezpiecznie bawimy się w czasie wakacji” oraz wysłuchały wybranych fragmentów książki Grzegorza Kasdepke „Ostrożnie”.

– Podczas spotkań odbyły się także zajęcia czytelnicze, edukacyjne oraz plastyczne, bawiliśmy się również w kalambury, odgadując tytuły znanych bajek i baśni. Dzieci zapoznały się z baśniami z różnych stron świata, a w szczególności z baśnią afrykańską „Motyle” – mówi Wioletta Olech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

Najmłodsi uczyli się jak wykonać przepiękne, kolorowe motyle, a z makaronu – biżuterię. Dzieci poznały także tajniki sztuki składania papieru – origami.

– W ramach Akademii Przyjaciół Pszczół, dzieci zapoznały się z treścią książki „Skąd się bierze miód”, obejrzały prezentację na temat życia pszczół, same również dzieliły się posiadanymi informacjami na w/w temat. Nie mogło się oczywiście obejść bez degustacji miodu
i wykonywania pszczółek – dodaje dyrektor.

W ostatnim dniu wakacyjnych zajęć najmłodsi spróbowali swoich sił w zabawach sportowych, grali także w molkky minionki.

– Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku oraz kiełbasek z ogniska, które zasponsorowała
i przygotowała pani Monika Miśta, za co jej bardzo dziękujemy – dodaje Wioletta Olech.

Udział w wakacyjnych spotkaniach w bibliotece wzięło 52 dzieci. Najmłodsi cały czas mogą przychodzić do biblioteki i korzystać z komputerów oraz gier dostępnych w czytelni.

Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce.

(mat.: RM)