Badanie problemów społecznych

Trwają przygotowania do przeprowadzenia w maju na terenie Gminy Lubin badania  problemów społecznych, które będą połączone  ze szkoleniami skierowanymi do sprzedawców w punktach sprzedaży alkoholu.

Na terenie naszej gminy pojawią się ankieterzy, którzy za pomocą sondy ulicznej przeprowadzą 200  badań dorosłych mieszkańców. Badania będą oczywiście anonimowe, a ankieterzy nie będą wchodzić do domów. Kwestionariusz to około 25 pytań, które pomogą zidentyfikować problemy społeczne, z którymi mamy do czynienia na naszym terenie.

Dodatkowych 25 ankiet wypełnionych zostanie w punktach sprzedaży alkoholu na terenie Gminy Lubin. Także każdy mieszkaniec naszej gminy będzie miał możliwość uczestniczenia w  badaniu za pomocą ankiety, która będzie umieszczona na naszej stronie internetowej, o czym szczegółowo poinformujemy w kolejnej informacji. Wyniki całościowych badań problemów społecznych powinny być znane w drugiej połowie czerwca.

We wszystkich 33 punktach sprzedaży alkoholu na terenie  Gminy Lubin  przeprowadzone zostanie także szkolenie sprzedawców na temat sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym.

(SR)