Autorka najpiękniejszej kartki nagrodzona

Czteroletnia Marysia Sokołowska z oddziału przedszkolnego w Osieku odebrała główną nagrodę zdobytą w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Wręczył ją osobiście wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Rozstrzygnięcie konkursu, zorganizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin odbyło wcześniej, jednak Marysia ze względu na chorobę nie mogła w nim uczestniczyć. Zorganizowano więc dla niej osobną uroczystość, a laureatka czuła się na niej doskonale, chętnie pozując do zdjęć i rozsyłając uśmiechy.

Na tegoroczny konkurs na kartkę wielkanocną wpłynęło aż 187 prac. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe, oddające świąteczny klimat i estetyczne. Ostatecznie jednak Grand Prix otrzymała Marysia Sokołowska.

To jej projekt wydrukowany został na wielkanocnych kartkach Urzędu Gminy i trafił do partnerów, współpracowników i przyjaciół gminnego magistratu.

Podczas wręczenia nagrody Marysi towarzyszyła mama i brat, a w uroczystości oprócz wójta Gminy Lubin wzięli udział członkowie prezydium Rady Gminy oraz radni. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej nowej siedziby Urzędu Gminy przy ul. Księcia Ludwika I nr 3.

(MG)