Artystyczno-historyczne widowisko na Święto Niepodległości w Gminie Lubin

11-listopada-plakatTegoroczne Święto Niepodległości w Gminie Lubin obchodzone będzie przez dwa dni: 11 i 12 listopada. Tradycyjnie, najważniejsze uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00, mszą w kościele pw. św. Michała Archanioła oraz złożeniem kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach.

W ramach obchodów Święta Niepodległości Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan zaprasza na cykl koncertów Zespołu Pieśni i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy. Zespół działa od 26 lat przy polskim Gimnazjum w Ejszyszkach, w rejonie solecznickim na Litwie. W swoim bogatym repertuarze posiada pieśni z różnych regionów Polski oraz polskie tańce narodowe i ludowe.

Przez dwa dni, 11 i 12 listopada, mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję zobaczyć autorskie widowisko artystyczno-historyczne przygotowane przez zespół specjalnie na tę okazję. Występy odbędą się w Szkole Podstawowej w Siedlcach, w świetlicy wiejskiej w Raszówce oraz w świetlicy wiejskiej w Osieku.

Tradycją obchodów Święta Niepodległości jest także coroczny Turniej Szachowy o Puchar Wójta, który odbędzie się w świetlicy w Siedlcach.

Szczegółowy program obchodów

11 listopada 2016 r. – SIEDLCE

10.00 – Msza w kościele pw. Św. Michała Archanioła

11.00 – Uroczystość przy zbiorowej mogile Żołnierzy Wojska Polskiego

11.30 – 13.00 – Widowisko historyczne z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach

15.00 – Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Wójta w świetlicy w Siedlcach

12 listopada 2016 r. – RASZÓWKA I OSIEK

14.00 – 15.30 – Widowisko historyczne z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy świetlicy wiejskiej w Raszówce

17.00 – 18.30 – Widowisko historyczne z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy w świetlicy wiejskiej w Osieku

Na obchody Święta Odzyskania Niepodległości zaprasza także Prezydent Miasta Lubina Robert Raczyński. Obchody rozpoczną się o godzinie 11.30 Mszą Św. w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Po mszy zaplanowano przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędą się uroczystości. Od godziny 14.00 gratka dla fanów militariów – Piknik Wojskowy na Błoniach. Będzie okazja zobaczyć z bliska sprzęt bojowy, spróbować grochówki i bigosu wojskowego. Z myślą o najmłodszych rozstawione zostaną dmuchańce i eurobungee. Nie zabraknie również licznych konkurencji i zawodów. Podczas imprezy na Błoniach na scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Polskie Kwiaty” z Litwy. Z kolei w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS o godzinie 17.00 odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach.

sleater-11-listopada