Apel mieszkańców do miejskich radnych

„ Apelujemy do Was o zdrowy rozsądek, bowiem odebranie Gminie Lubin 7 sołectw stanie się katastrofalne w skutkach dla całego regionu! Nie skazujcie nas i siebie na upadek! Pokażcie, że potraficie myśleć sami! Nie bójcie się głosować zgodnie z tym co Wam podpowiadają Wasze własne serca i umysły! – to fragment apelu, który od kilku dni jest rozpowszechniany przez mieszkańców Gminy Lubin, którzy zaangażowali się w obronę naszych granic. Dziś o godz. 14 w ratuszu rozpoczyna się sesja Rady Miejskiej Lubina, podczas której radni podejmą decyzję w tej sprawie.

Informowaliśmy o wielu inicjatywach mieszkańców Gminy Lubin, którzy od kilku miesięcy bardzo się angażują w walkę o utrzymanie granic Gminy Lubin. Strona gminalubin31.pl przygotowała na Facebooku specjalny apel skierowany do radnych rządzącego miastem klubu Lubin 2006.   Za kilka godzin głosowanie w tej sprawie, wiec nagłaśniamy ten głos mieszkańców.

NASZ APEL DO RADNYCH LUBINA Z KLUBU LUBIN 2006

Szanowni Państwo,

Dutkanicz Dorota, Górzyński Tomasz, Jankowski Dariusz, Kot Joanna, Kujawa Romuald
Kulczyńska Katarzyna, Potocka Bogusława, Pytka Grzegorz, Szczepaniak Krzysztof
Tadla Przemysław, Węgrzynowski Marian, Zaprutko Roman

• Zapewne znacie wyniki wiarygodnych konsultacji społecznych w Gminie Lubin, gdzie 98,23% mieszkańców opowiedziało się przeciw przyłączeniu naszych siedmiu sołectw – Chróstnika, Kłopotowa, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka i Szklar Górnych do Lubina.
  • Zapewne zapoznaliście się merytorycznym uzasadnieniem negatywnej opinii Rady Gminy Lubin. Jeśli nie to przypominamy, że jest ona dostępna po adresem: http://www.archiwum.ug.lubin.pl/…/Uzasadnienie-uchwa%C5%82y-opiniuj%…
  • Zapewne widzieliście ilu nas było na Marszu Przyjaźni 17 marca 2019 roku, w którym uczestniczyli także mieszkańcy Lubina.
  • Zapewne widzicie ogrom napływających protestów i sprzeciwów.
  • Zapewne widzicie mocno polaryzujący się konflikt pomiędzy mieszkańcami Lubina i Gminy Lubin, gdzie do tej pory byliśmy dobrymi sąsiadami.
  • Zapewne widzicie, że opinia publiczna już doskonale wie, że kwestia przejęcia naszych sołectw ma partyjno-polityczne podłoże.
  • Zapewne widzicie, że opinia publiczna już doskonale wie, że Robertowi Raczyńskiemu chodzi wyłącznie o pieniądze Gminy Lubin!
  • Zapewne widzicie, że opinia publiczna już doskonale wie, że w celu szantażu mieszkańców wsi wyeliminowano, na nowo zmodernizowanej linii kolejowej nr 289, przystanki w Gorzelinie, Raszówce i Chróstniku, a także w pobliskich Rzeszotarach!
  • Zapewne wiecie już, że Lubin posiada jeszcze ogrom terenów własnych do zagospodarowania, a nasze wsie wcale nie są jego osiedlami.
  • Zapewne wiecie, że Miasto Lubin nic Gminie Lubin nie sponsoruje, że komunikacja powiatowa jest organizowana przez Powiat Lubiński, a nie przez Miasto Lubin, a żółte autobusy są własnością spółki akcyjnej, że mamy własną wysoko rozwiniętą oświatę (w tym ośmioklasowe szkolnictwo podstawowe), kulturę, ośrodki zdrowia w naszych wsiach, tożsamość, tradycje).
  • Zapewne wiecie, że konsultacje w Lubinie, zorganizowane w formie ankiety internetowej, zostały zmanipulowane – na co istnieją dowody.
  • Zapewne wiecie także, że rozwój naszego regionu jest możliwy tylko i wyłącznie poprzez współpracę naszych samorządów, w aktualnych granicach – nie trzeba się łączyć, aby się rozwijać.
  • Zapewne wiecie, że my jesteśmy mocno zdeterminowani w walce o swoją Gminę i będziemy walczyć nawet jeśli rozstrzygnięcia będą niekorzystne.
  • Zapewne wiecie, że po połączeniu naszych sołectw, radni z tych miejscowości staną się radnymi miejskimi i diametralnie stracicie większość w swojej radzie!
  • Zapewne w głębi serca wierzycie, że powinniście głosować przeciw przyłączeniu!

Apelujemy zatem do Was o zdrowy rozsądek, bowiem odebranie Gminie Lubin tych 7 sołectw stanie się katastrofalne w skutkach dla całego regionu! Nie skazujcie nas i siebie na upadek! Pokażcie, że potraficie myśleć sami! Nie bójcie się głosować zgodnie z tym co Wam podpowiadają Wasze własne serca i umysły!

Nie zapisujcie się na czarnych kartach historii tego regionu!

GŁOSUJCIE PRZECIW PRZYŁĄCZENIU NASZYCH 7 SOŁECTW DO LUBINA!