ANIOŁY KULTURY GMINY LUBIN – I edycja

plakatAnioły Kultury Gminy Lubin to nagroda przyznawana lokalnym twórcom. Celem akcji zainicjowanej przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin jest wyróżnienie i uhonorowanie osób oraz grup artystycznych za wybitne osiągnięcia i dorobek w dziedzinie sztuki. Przyznanie nagród będzie promocją przedstawionej twórczości mieszkańców naszej gminy. Poznanie lokalnych twórców  daje szansę dotarcia do działalności artystycznej, która powstaje
w zaciszu domowym, często chowana do szuflady. Wrażliwość i piękno przyczyniają się do podnoszenia jakości życia i odbierania świata różnymi zmysłami.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o zgłaszanie kandydatur osób ze swojego otoczenia, które wykazują się zdolnościami artystycznymi, mają różnorodne zainteresowania, pasje
i  talenty.

Proponujemy kategorie:
1. Muzyka, śpiew, taniec,
2. Literatura, film,
3. Malarstwo, rzeźba,
4. Rękodzieło,
5. Animator kultury.

Oczekujemy na zgłoszenia do 17 maja 2016 r. na dołączonym formularzu, gdzie należy przedstawić kandydaturę wybranej osoby/grupy z opisem talentów oraz materiały dokumentujące działalność kulturalną kandydata (zdjęcia, nagrania CD i DVD, gotowe prace, itp.) i ewentualne posiadane nagrody i wyróżnienia.

Gala finałowa Aniołów Kultury Gminy Lubin odbędzie się 29 maja 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Oborze w ramach Dni Kultury Gminnej.

Organizator:
Ośrodek Kultury Gminy Lubin
59-300 Lubin, Księginice 14,
Tel. 76 8455986
e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl
www.okgminalubin.pl

Do pobrania: Formularz zgłoszenia