Aniołem jest każdy z nas – rozstrzygnięcie konkursu

W nietypowych czasach Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował nietypowy konkurs na stworzenie aniołów  dowolną techniką. Wystartowały  w nim dzieci, młodzież jak i  dorośli.  21 osób przedstawiło swoje wizje postaci anioła w bardzo różnorodny sposób.

Wśród prac znalazły się gliniane płaskorzeźby, ceramika, rysunki, malarstwo, technika cyfrowa, szydełkowanie oraz haft krzyżykowy. Pracownicy OKGL mówią, że ze względu na rozpiętość twórczości i pomysłów mieszkańców Gminy Lubin, trudno było wyróżnić jedną pracę,  dlatego wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni nagrodami w formie kart podarunkowych w wysokości 50 zł.

Jury zwróciło jednak szczególną uwagę na pracę Klaudii Jędrak z Pieszkowa. Wyróżniono ją za ukazanie postaci, prostotę formy plastycznej i kolorystykę, które zachwycają a metaforyczne skrzydła dodają otuchy. Klaudia zdobyła nagrodę w wysokości 100 zł. Laureatka w opisie swojego dzieła zawarła myśl doskonale wkomponowaną w ten wyjątkowy dla każdego z nas czas:

„Moja praca została wykonana techniką cyfrową i nosi tytuł: ANIOŁEM JEST KAŻDY Z NAS. Niezależnie od tego ile mamy lat, czym się zajmujemy, skąd pochodzimy, zawsze tkwi w nas coś, co czyni nas wyjątkowymi i czym – może często nieświadomie – dzielimy się ze światem”.

Pracownicy Ośrodka Kultury dziękują za poświęcony czas i włożony trud w realizację projektów i mają nadzieję, na dalszą współpracę z OKGL przy licznych projektach. Wszystkim uczestnikom konkursu laureatom gratulujemy!

(RED)