Anioł Kultury – czekamy na zgłoszenia

Do 15 maja 2019 r. można zgłaszać kandydatów, którzy w tym roku powalczą o nagrodę Anioła Kultury Gminy Lubin. Celem akcji zainicjowanej przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin jest wyróżnienie i uhonorowanie osób oraz grup artystycznych za osiągnięcia i dorobek w dziedzinie sztuki.

Przyznanie nagród będzie promocją przedstawionej twórczości mieszkańców Gminy Lubin. Poznanie lokalnych twórców daje szansę dotarcia do działalności artystycznej, która często chowana jest do szuflady.

Jeżeli więc jest wśród was osoba lub grupa, która tworzy w zaciszu domowym, a której twórczość warta jest zauważenia prosimy o zgłoszenia.

Oprócz statuetki na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

Kandydatury można zgłaszać w pięciu kategoriach artystycznych:

1. Muzyka, śpiew, taniec;
  2. Literatura, film, teatr;
  3. Malarstwo, rzeźba;
  4. Rękodzieło;
  5. Animator kultury.

Laureatów wybierze Rada Artystyczna powołana przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Uroczysta gala wręczenia statuetek odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Oborze. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 15 maja 2019 r. na adres: Ośrodek Kultury Gminy Lubin, ul. Księcia Ludwika I lok. 3, 59-300 Lubin, tel. 76/845-59-86, e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl

Szczegóły znajdują się w zamieszczonym regulaminie: Regulamin konkursu Anioły Kultury Gminy Lubin 2019