„Ale baby” laureatem konkursu uHaHa 2016

SONY DSCZwycięzcą VI Przeglądu Amatorskich Form Kabaretowych uHaHa 2016 został kabaret „Ale baby” z Krzeczyna Małego. Amatorzy dobrego humoru spotkali się w piątek, 25 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Oborze.

Do konkursu ogłoszonego przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin stanęli artyści amatorzy reprezentujący Gminę Lubin, a także Gminę Rudna. Uczestnicy prezentowali scenki autorskie oraz interpretację znanych grup kabaretowych.

Kabaret „Ale baby” z Krzeczyna Małego rozbawił publiczność i jury do łez przedstawiając scenkę „Ławeczka”. Skecz zagwarantował grupie niekwestionowane pierwsze miejsce oraz nagrodę główną – 500 złotych. Z kolei nagrodę w wysokości 300 złotych w kategorii monodram zdobyła Ewa Jaromin za opowieść o „Świątecznym kabanie”. W kategorii praca zespołowa wyróżniono dwie grupy. Nagrody w kwocie po 300 złotych otrzymały: „Gimbaza” z Gimnazjum Gminnego za spektakl, pt. „Strach się bać” oraz „Honcteam” z Centrum Kultury w Rudnej za prezentację „W chińskiej restauracji”.

Wyróżnienie oraz nagrodę w wysokości 200 złotych w kategorii monodram wręczono Mai Perun z Centrum Kultury w Rudnej za prezentację, pt. „Złodziej czasu”. Natomiast w kategorii praca zespołowa wyróżnienia i nagrody w kwocie po 200 złotych otrzymały: Teatr Aktów Cztery z Bukownej za „Chrzest Polski”, oraz Grupa Sołecka z Osieka za scenkę „Sąsiedzi”.

Artyści oceniani byli przez dwa zespoły jury: profesjonalne i młodzieżowe. W skład jury profesjonalnego weszli: Dorota Baryłkiewicz – reżyser teatralny, związany z grupami: „Teatr dla Was” z OKGL i „Teatr Nasz” z SP 14, Barbara Kwapisz – mieszkanka wsi Obora, nauczyciel SP im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, społecznik oraz Marcin Czerniawski – uczeń I LO w Lubinie, laureat przeglądów 1 Aktora i przeglądów teatralnych na szczeblu wojewódzkim. Natomiast jury młodzieżowe tworzyli: Zuzanna Bochenek, Marcelina Jagusiak, Aleksandra Smużniak i Julia Kunat – członkowie „Teatru Dla Was”, działającego pod egidą Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Poza konkursem zaprezentowały się także uczestniczki warsztatów wokalnych Studio Piosenki „Łał” działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Aleksandra Naglik wykonała utwory „Wilk” i „Wierzę w lepszych nas”, a Zofia Kwapisz „Przyjdzie taki dzień”.

Organizatorem i fundatorem nagród był Ośrodek Kultury Gminy Lubin.