„Alarm!” w Raszówce

„Kiedy krzywdzeni są ludzie, a urzędnicy żonglują ludzkim losem, gdy w sądach nie można znaleźć sprawiedliwości, wtedy do akcji wkraczają reporterzy „Alarmu!” – to dewiza reporterskiego programu telewizyjnej „Jedynki”, który gościł ostatnio w Raszówce. Temat audycji – to oczywiście głośne ostatnio w całej Polsce – usunięcie z rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich przystanków w Gorzelinie, Raszówce, Chróstniku i Rzeszotarach.

Odpowiedzią mieszkańców na tę decyzję Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego był protest na przejeździe kolejowym w Raszówce, w skutek którego pierwszy, historyczny pociąg nie dojechał do Lubina, gdzie odbywała się wielka feta z okazji reaktywowania połączeń kolejowych na trasie Legnica – Lubin.

Pikieta przyniosła efekt. Od najbliższego poniedziałku pociągi KD będą się zatrzymywać we wszystkich czterech miejscowościach.

O transportowym wykluczeniu, rozżaleniu mieszkańców, a także ich uporze i determinacji w walce o równe traktowanie, w  programie  „Alarm!” już w najbliższy poniedziałek, o godz. 20.10 na antenie TVP 1.

(MG)