Alarm przeciwpożarowy w szkole w Krzeczynie Wielkim

dsc_0094Sygnał alarmowy, a po nim szybka i sprawna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników. Na szczęście to tylko ćwiczenia. Próbny alarm przeciwpożarowy został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim.

Cała akcja przebiegała pod czujnym okiem Marka Misiaka, instruktora BHP. O godzinie 10.00 w placówce rozległ się sygnał alarmowy – trzy krótkie dzwonki, po którym wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Zgodnie z zasadami ewakuacji, w miejscu zbiórki, na boisku szkolnym, uczniowie zostali dokładnie przeliczeni. W tym czasie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczynie Wielkim zabezpieczali i sprawdzali budynek szkoły.

Celem ćwiczeń było pokazanie młodzieży, w jaki sposób należy zachować się na wypadek zaistnienia prawdziwego pożaru lub innego niebezpieczeństwa. Chodziło także o przypomnienie uczniom wyznaczonej drogi ewakuacyjnej dla poszczególnych klas, dzięki której najszybciej i najbezpieczniej dotrą na wyznaczone miejsce zbiorki. Dzięki udziałowi strażaków w ćwiczeniach, młodzież miała również okazję, aby zobaczyć, jak wygląda przeprowadzanie takiej akcji „od kuchni”.

(M. Szeliga, A. Rataj)