Aktorzy z Teatru dla Was nagrodzeni

Młodzi aktorzy kształceni pod kierunkiem Doroty Baryłkiewicz, instruktora teatralnego w działającym przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin  Teatrze dla Was  zdobyli indywidualne nagrody w XXI Rejonowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora „Witajcie w naszej bajce”.

W konkursowe szranki w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie stanęło 38 wykonawców, w dwóch kategoriach. Ośrodek Kultury Gminy Lubin reprezentowało 3 uczestników. W pierwszej kategorii, w wieku 5–7 lat, nagrodzono Agatę Czerniawską, prezentującą scenkę „Zły humorek”.

W drugiej kategorii, od 8 do 12 roku życia nagrodę zdobyła Zuzanna Baran prezentując się w  etiudzie „Marzenia” oraz Olena Żelazna za kreację „Złodziej czasu”.

W konkursie nagrodzone zostały również Milena Biały oraz Nikola Gwizdał, członkinie Teatru dla Was, tym razem reprezentujące swoją szkołę.

Teatr dla Was pracuje nad przedstawieniem „Dziura w niebie” Marie Maokvard Andersen, które Ośrodek Kultury Gminy Lubin zgłosił do XXII Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych „F-ART” w Kłodzku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki !

(OKGL, fot: www.mdk-lubin.pl)