Akcja sadzenia drzewek w Osieku

drzewkaDrugą już akcję sadzenia drzewek organizują Sołtys i Rada Sołecka Osieka. O kolejne tuje wzbogaci się Plac Gminny przy byłym PGR. W poprzedniej wiosennej akcji nasadzeń uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców Osieka z Sołtysem Ryszardem Kirszem oraz Wójtem Tadeuszem Kielanem na czele.

– Upalne lato spowodowało, że nie wszystkie posadzone wówczas tuje się przyjęły. Dokupiliśmy więc kolejne, posadzimy w tym miejscu także kwiaty, które sprawią, że wiosną centrum naszej miejscowości będzie naprawdę kolorowe – tłumaczy gospodarz Osieka.

Na Placu Gminnym oprócz 40 nowych tui posadzonych zostanie 357 krokusów, 100 tulipanów oraz po 10 hortensji i powojników.

Sołtys i Rada Sołecka Osieka zapraszają wszystkich mieszkańców Osieka do udziału w akcji nasadzeń, która rozpocznie się w najbliższy piątek, 6 listopada o godz. 16.00. Zakończy ją wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.