AKCJA „ODŚMIECANIA” NIEMSTOWA ZAKOŃCZONA POWODZENIEM

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Z okazji Dnia Ziemi, w Niemstowie dnia 23.04.2016 r. o godz. 14.00 rozpoczęliśmy akcję „odśmiecania” wsi, na którą mieszkańców zaprosiło Stowarzyszenie Nasz Niemstów, Radny, Sołtys, Rada Sołecka oraz OSP Niemstów.

W akcji uczestniczyło około pięćdziesięciu osób, w tym połowa to dzieci, wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Niemstów był bardzo zaśmiecony, zebraliśmy ponad 3 tony śmieci. Niestety nie było nas na tyle dużo żeby zajrzeć w każdy „kąt” miejscowości i go uporządkować. W utrzymaniu czystości muszą zaangażować się wszyscy mieszkańcy i to nie od święta, smutne jest to, że niektórzy żyją w innej świadomości i wyszydzają tych którzy owy porządek chcą utrzymywać przez cały czas..

Przykre. Idźmy dalej.

Po ciężkich trudach zbierania nieczystości udaliśmy się na ognisko i pieczone kiełbaski ufundowane przez firmę Deny. Nie zabrakło niespodzianek. Rozdawane były sadzonki drzew podarowane przez Nadleśnictwo Legnica, od Pana Radnego i Pana Sołtysa dla Pań różowe co nieco:), dla Panów smycze a od Daniela dla dzieci słodycze. Wszystkim Fundatorom bardzo dziękujemy.

Mamy nadzieję, że w następnym roku będzie nas więcej a śmieci mniej. Dbajmy o naszą małą kochaną ojczyznę. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

(oprac. Beata Moroch – Stowarzyszenie Nasz Niemstów)