Akcja „Maseczka dla wszystkich” zakończona

Urząd Gminy przekazał maseczki wszystkim miejscowościom Gminy Lubin.  Do mieszkańców trafiły za pośrednictwem sołtysów, strażaków i radnych.

W pierwszej kolejności maseczki wraz z rękawiczkami otrzymali  seniorzy w wieku 65+. Następnie przekazywane były pozostałym mieszkańcom. Na każdy adres  przygotowany  został pakiet z taką ilością maseczek , aby pokrywał zapotrzebowanie dla wszystkich osób zameldowanych w danym gospodarstwie domowym.  Z uwagi na bardzo duży zakres zadania w pomoc przy doręczaniu maseczek zostali zaangażowani  również strażacy OSP.

Do naszych mieszkańców trafiło  ponad 20 tys. maseczek. Obecnie seniorom w dostarczany jest płyn dezynfekcyjny oraz dodatkowe pakiety rękawiczek ochronnych.