Akcja: e-motywacja dla aktywnych seniorów

plakat3Udział w nowym bezpłatnym projekcie Fundacji Orange zadeklarowało ponad 350 placówek w całej Polsce, w tym biblioteka w Niemstowie. Celem projektu jest aktywacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym.

– weź udział w inspirujących rozmowach dla ludzi w sile wieku

– spotkaj się w internecie z znanymi osobami – to nic nie kosztuje

– zadawaj pytania i wymieniaj się doświadczeniami

– zainspiruj się i miło spędź czas

Naszym sprzymierzeńcem będzie Internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem Internetu połączymy się z placówkami zgłoszonymi do projektu i goszczącymi w nich seniorami. Spotkamy się 6 razy- przy „kawie” i w inspirującej atmosferze . Pierwsze spotkanie skierowane jest do osób, które koordynują projekt w swoich placówkach. Osoby zebrane w bibliotekach i innych ośrodkach biorących udział w projekcie wspólnie obejrzą transmitowane przez nas spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku!logo 20101019161233_FundacjaOrange_L1_RGB

Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów i nie tylko na wirtualne spotkania w bibliotece w Niemstowie: 8 i 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia. Start godz. 11.15.

(WO)