Akcja Charytatywna Parafii w Chróstniku

akcja1Komitet Społeczny powołany przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku po raz kolejny organizuje akcję charytatywną na rzecz Domu Samotnych Matek w Pobiednej w Górach Izerskich. W tym roku zbiórka pieniędzy przeprowadzona zostanie m.in. w ramach „Lubińskiego Betlejem”, które odbędzie w najbliższą sobotę tj. 10 grudnia o godz. 10.00 w Centrum Kultury „MUZA”.

Parafia Matki Bożej Bolesnej od wielu już lat pomaga podopiecznym ośrodka w Pobiednej.

– Wierzymy w dobrą wolę ludzi, którzy swoją szlachetną postawą dają wiarę i nadzieję innym w przezwyciężaniu trudnej sytuacji losowej, w której obecnie się znaleźli. Zapraszamy do udziału w imprezie i włączenie się do zbiórek. W tym roku dzięki przychylności lubińskiego Stowarzyszenia Seniorów „Trzeci Wiek”, Dyrekcji CK MUZA oraz zaangażowaniu wielu innych osób, będziemy mogli po raz pierwszy kwestować także w Lubinie – mówi ks. Kazimierz Rapacz, Proboszcz Parafii w Chróstniku.

akcja2

Jolanta Fijałkowska, kierownik ośrodka w Pobiednej oraz Bartłomiej Czubak z Chróstnika.

W trakcie tej niecodziennej zbiórki, będzie można posmakować gorącego barszczu oraz  grochówki ważonej na „żywym ogniu” i wydawanej prosto z oryginalnej kuchni polowej. Stanowisko będzie znajdować się na deptaku przed głównym wejściem do CK „MUZA”  już od godziny 10.00.

W akcję charytatywną na rzecz Domu Samotnych Matek w Pobiednej w Górach Izerskich zaangażowała się także Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim.

Potrzeby ośrodka w Pobiednej są olbrzymie, obiekt wymaga wielu prac budowlanych. Dzięki dobrej woli parafian m.in. z Chróstnika i Krzeczyna Wielkiego trafiły tam już materiały budowlane, sprzęt AGD, wyposażenie kuchni, ale także artykuły szkolne dla dzieci.

(oprac. BC)