„Akademia Żaczek” czeka na młodych piłkarzy

logo-zaczekInformujemy, że po wakacyjnej przerwie wznowiono Projekt „Akademia Żaczek”, którego celem jest aktywizacja najmłodszych mieszkańców Gminy Lubin. Poprzez sport, zabawy ruchowe prowadzone pod kierownictwem wyspecjalizowanej kadry sportowej, pragniemy zaszczepić u najmłodszych dzieci nawyk aktywnego spędzania wolnego czasu w ramach treningu ogólnorozwojowego zapobiegającego otyłości i innym chorobom cywilizacyjnym.

W zajęciach uczestniczą wszystkie szkoły oraz przedszkole Gminy Lubin. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy: Adam Buczek oraz Bartosz Kwiatkowski w obecności nauczyciela. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 60 minut dla każdej z 10 grup objętych projektem. Udział w zajęciach bierze ok. 212 dzieci wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych.