Akademia Senioralna Gminy Lubin 2020 – trwają zapisy

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza wszystkich seniorów Gminy Lubin do udziału w V
edycji „ Akademii Senioralnej Gminy Lubin” w roku 2020. Deklaracje można składać w Ośrodku Kultury przy ul. Księcia Ludwika I,3 – 3 piętro pokój 310. Proponowane zajęcia:

BASEN

Aqua –aerobik to po prostu trening w wodzie, który pozytywnie wpływa wzmocnienie
i uelastycznienie mięśni, sprawia również, że sylwetka staje się smukła, poprawia krążenie
i oddychanie. Oprócz ćwiczeń uczestnicy poprawiają swoje umiejętności pływania.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

To gimnastyka kręgosłupa dla osób z przypadłościami bólów pleców, pojawiającymi się
w następstwie np. siedzącego trybu życia. Na tych zajęciach uczestnicy wzmocnią podstawowe partie mięśni, tak aby mogły one odciążyć kręgosłup w trakcie wykonywania codziennych czynności.

NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Skierowana do osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z nauką języka angielskiego jak
i dla tych, którzy chcą szlifować swój warsztat. Na zajęciach będą rozwijane umiejętności mówienia
i rozumienia poprzez zastosowanie metody Callana.

NAUKA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

To idealny sposób na aktywizację społeczną. Uczestnicy będą mieli okazję osłuchać się
z językiem francuskim, z akcentem i wymową podczas różnorodnych ćwiczeń ze słuchu. Dodatkowo nauczą się podstawowych zwrotów, które pozwolą na swobodną komunikację np. podczas zagranicznych podróży.

NORDIC WALKING

Wspólne spacery na świeżym powietrzu z kijkami do Nordic Walking to idealny czas na rozmowy
i nawiązywanie nowych kontaktów. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się z tym jak prawidłowo korzystać z kijków, chodzić i pokonywać przeszkody.

KRAV MAGA

Bo samoobrona jest skuteczniejszą strategią niż poddanie się! To idealny trening ciała, który pozwoli na poznanie tajników skutecznej samoobrony.

OBSŁUGA SMARTFONA

Podróż ze Smartfonem jest dla osób rozpoczynających przygodę ze smartfonem – urządzeniem które jest połączeniem komputera z telefonem. Porozmawiamy o tym jak  bezpiecznie posługiwać się telefonem w sieci oraz jak bezpiecznie korzystać z aplikacji. Pokażemy Państwu jak odtwarzać ulubioną muzykę, robić zdjęcia, nagrywać filmy, a potem publikować je na w mediach społecznościowych.

WARSZTATY TANECZNE

Taniec to przyjemność ale również sylwetka, poczucie koordynacji oraz gracji ruchów. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się podstawowych kroków tańców klasycznych, tańców latynoamerykańskich oraz integracyjnych.

WARSZTATY – WARCABY 100-POLOWE, SZACHY

Szachy to królowa gier, a warcaby zwłaszcza 100-polowe to idealna gra rozwijająca wyobraźnię i zmuszająca do myślenia. Oprócz skupienia i logicznego myślenia gwarantujemy,
że wspólne spędzanie czasu będzie świetną zabawą.

AEROBIK – STRETCHING

Ćwiczenia przy muzyce? Rozciąganie całego ciała? Endorfiny ? – to wszystko w trakcie jednych zajęć ! Aerobik to dla wszystkich uczestników dawka pozytywnej energii wyzwolona podczas aktywnych ćwiczeń całego ciała, natomiast stretching to ciało  uspokoi i rozciągnie wszystkie jego mięśnie.

TRENING PAMIĘCI

Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne z elementami dyskusji. Uczestnicy podejmą rozmowy na temat zdrowotnych aspektów starzenia i symptomów somatycznych. Celem zajęć jest podniesienie samoświadomości i samodzielnego wpływania na jakość swojego życia.

Deklaracje można składać w Ośrodku Kultury Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I,3 – 3 piętro pokój 310

(OKGL)

2020 DEKLARACJA z RODO