Absolutorium dla Zarządu OSP w Krzeczynie Wielkim jednogłośnie

IMG_3261Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeczynie Wielkim to siódma już jednostka, z dziewięciu funkcjonujących na terenie Gminy Lubin, w której odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Podobnie, jak w pozostałych personalnych rewolucji nie było i na nową pięcioletnią kadencję powołano dotychczasowych jej szefów.

W ciągu minionego roku strażacy z OSP w Krzeczynie Wielkim interweniowali 24 razy, 16 razy wyjeżdżali do pożarów, ośmiokrotnie likwidowali miejscowe zagrożenia, odnotowano jeden fałszywy alarm.

– Jak na jednostkę, która posiada jeden lekki samochód pożarniczy ilość podejmowanych przez was interwencji jest naprawdę bardzo duża. Zawsze jesteście dyspozycyjni i zawsze można na was liczyć nie tylko w działalności pożarniczej, ale także społecznej. Za to bardzo wam dziękuję – mówił podczas zebrania druh Grzegorz Obara, prezes Zarządu Gminnego OSP.

OSP w Krzeczynie Wielkim oprócz swojej podstawowej działalności mocno angażuje się także na niwie społecznej. „Strażacy przeciw białaczce”, akcja zbierania krwi i rejestracji dawców szpiku, a także pieniędzy dla chorej Ali Goś, pogadanki dla najmłodszych mieszańców Krzeczyna Wielkiego – to tylko niektóre z nich.

Coraz częściej druhowie z OSP w Krzeczynie Wielkim, występując w barwach jednostki, uczestniczą w biegach na długich dystansach. Ostatni, najbardziej wyczerpujący „Szlakiem wygasłych wulkanów” ukończyło dwóch strażaków z Krzeczyna Wielkiego: Paweł Gębalski i Tomasz Woś.

– Traktujemy to jako przygotowanie do gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, bo przydałoby się poprawić ubiegłoroczny wynik, kiedy to uplasowaliśmy się na 7 miejscu – śmieje się Paweł Gębalski, który zaszczepił w kolegach pasję do biegania.

Najważniejszym punktem zebrania było udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi i wybór nowych władz. Zarząd skwitowany został jednogłośnie, podobny przebieg miało głosowanie w sprawie wyboru nowych władz.

Prezesem jednostki pozostał Marek Trafidło, na jego zastępcą i jednocześnie naczelnika powołano Marcina Trafidło, stanowisko sekretarza zajmować będzie Maciej Baran, skarbnika Paweł Gębalski, w składzie zarządu zasiądzie także Michał Pryt.

Komisję Rewizyjną tworzą: Janusz Białocerkiewicz (przewodniczący), Tomasz Woś oraz Kamil Zelent.

Jednostka liczy obecnie 18 druhów, w minionym roku jej szeregi opuściła jedna osoba, chęć wstąpienia do OSP w Krzeczynie Wielkim wyraziło sześć osób, w tym cztery panie.

W zebraniu sprawozdawczo wyborczym OSP w Krzeczynie Wielkim uczestniczyli Wójt Gmin Lubin Tadeusz Kielan, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubinie bryg. Cezary Olbryś, prezes oraz wiceprezes Zarządu Gminnego OSP druhowie Grzegorz Obara i Edward Okrasa, Komendant Gminny OSP Marek Maślej, radny Gminy Lubin Janusz Zarankiewicz oraz sołtys Krzeczyna Wielkiego Jerzego Tadla.

(MG)