Absolutorium dla zarządu OSP Szklary Górne

Dziewiętnaście akcji ratowniczych, siedmiokrotnie przy gaszeniu pożarów i dwunastokrotnie przy likwidacji miejscowych zagrożeń – to bilans działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Górnych w 2019 roku. W jednostce odbyło się zebranie sprawozdawcze, podczas którego zarządowi OSP jednogłośnie udzielono absolutorium za ubiegły rok

Najwięcej akcji na koncie ma druh Piotr Charchal, który uczestniczył w 17 zdarzeniach, kolejny wynik odnotowali: komendant jednostki Roman Kosacz – 16 wyjazdów oraz druhowie Marcin Jazienicki – 13 oraz Mateusz Matynia – 11.

W porównaniu do danych z roku 2018  zmniejszyła się liczba pożarów, co stanowi tendencję ogólnopolską. Ma na to wpływ zdecydowanie rzadsze wypalanie traw, które jeszcze kilaka lat temu było prawdziwą plagą.

– Gratuluję zarządowi absolutorium oraz doskonałych wyników, osiągniętych przez jednostkę. Wasza ciężka praca na wielu płaszczyznach, przynosi efekty. Uważam, że szczególnie ważne są akcje profilaktyczne, które zwiększają świadomość społeczną naszych mieszkańców, a co za tym idzie poprawiają bezpieczeństwo nas wszystkich. Dziękuję za to serdecznie w swoim imieniu, ale również mieszkańców i deklaruję dalsze wsparcie Gminy dla wszystkich działań naszych jednostek – mówił podczas zebrania wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

OSP w Szklarach Górnych liczy 16 członków, trzynastu zwyczajnych i trzech wspierających. Jednostka w tym roku obchodzi 70. rocznicę powstania, której obchody zaplanowano na maj.

(MG)