Absolutorium dla zarządu OSP Raszówka

W 15 akcjach ratowniczych – jedenastu pożarach oraz w likwidacji 4 miejscowych zagrożeń uczestniczyli w 2018 roku strażacy z Raszówki. Podejmowali także działania w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej oraz włączali się w akcje społeczne takie jak „Strażacy wspólnie przeciw Białaczce”.

Ostatnie Walne Zabranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Raszówka było okazją do wyróżnienia druhów, którzy obchodzili jubileusze wstąpienia do służby.

Kamil Wojciechowski – 10 lat, a druhowie i druhny: Michał Gierczak, Mateusz Siwak, Anna Frąc, Marta Frąc, Monika Siwak, Joanna Dobrowolska, Nina Sobol, Sabina Przystoj, Agnieszka Gorczyca i Agnieszka Barcz obchodzili jubileusz pięciolecia.

Medale „Za  wysługę lat” wręczali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Lubinie Grzegorz Obara.

Drużyna z Raszówki w powiększy się w tym roku o czteroosobową drużynę młodzieżową. W szeregi strażaków wstąpią Ola Targowicz, Ola Gretkierewicz, Iza Kożewnikow i Szymon Czaja.

Podczas zebrania podsumowano rok 2018 oraz przedstawiono plany na rok bieżący. Zarządowi OSP Raszówka, którym kieruje prezes Damian Dobrowolski jednogłośnie udzielone zostało absolutorium.

Życzenia spokojnej służby w 2019 r. oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym życzyli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubin bryg. Cezary Olbryś. W zebraniu uczestniczyli także przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, sołtys Raszówki Tadeusz Kosturek oraz Komendant Gminny OSP Marek Maślej.

Zarówno wójt jak i komendant zwrócili uwagę na potrzebę prowadzenia szeroko zakrojonej profilaktyki przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży, która z pewnością przyczyni się do zmniejszenia liczby pożarów.

OSP Raszówka liczy 30 członków. Ma zarówno męską jak i kobiecą drużynę pożarniczą. Na Gminnych zawodach sportowo-pożarniczych w 2018 r. kobieca drużyna zajęła drugie miejsce, a męska czwarte.

(AI)