Absolutorium dla zarządu OSP Raszowa

Kolejne walne zebranie OSP, tym razem w Raszowej, zakończyło się jednogłośnym absolutorium dla zarządu. Jednostka z Raszowej liczy 17 druhów i jest jednostką typu M, czyli bez wozu strażackiego.

– To właśnie działalność strażaków ochotników gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom naszej Gminy. Dzięki nim – jako wójt – mogę spać spokojnie . Fajnie się słucha waszego sprawozdania, malutka jednostka, a jednak się coś dzieje. Oczywiście nie uczestniczycie w akcjach, bo nie macie samochodu ale wasza działalność społeczna jest bardzo szeroka. – mówił wójt Tadeusz Kielan.

W ubiegłym roku czterech druhów OSP Raszowa zostało odznaczonych: Marcin Strzelecki i Robert Piekut otrzymali odznaki „WZOROWY STRAŻAK”, a Jacek Górniak i Marek Kuchciak  „BRĄZOWY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA”.

– To, że nie było interwenci, to znaczy, że można się cieszyć, bo prewencja działała, z drugiej strony dziękuję wam za udział w uroczystościach patriotycznych. Życzę w najbliższych latach rozbudowy remizy tak, żebyście mogli wreszcie starać się o samochód- mówił  prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Lubinie Grzegorz Obara.

(AI)