Absolutorium dla OSP Gorzyca

Kolejna jednostka gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej ma za sobą zebranie sprawozdawcze i jednogłośne absolutorium. Drużyna OSP Gorzyca liczy 24 członków w tym jedną kobietę, w ubiegłym roku pozyskano kolejnych 2 druhów.

W 2018 roku wyjeżdżali 9 razy do gaszenia pożarów, jeden raz mieli fałszywy alarm. Najaktywniej, bo aż 10 razy wyjeżdżał Robert Klimkowski, 9 razy wyjeżdżał Krystian Bojko, dwa razy rzadziej uczestniczyli w akcjach druhowie Grzegorz Gorczakowski i Mirosław Witkowski.

Drużyna z Gorzycy ma bardzo ambitne plany na ten rok. Planują wybudować nową remizę, oraz zająć lepsze miejsce na Gminnych Zawodach Pożarniczych, choć w ubiegłym roku zajęli wysokie trzecie miejsce.

W ubiegłym roku odznaczonokilku druhów: Roberta Klimkowskiego, Krystiana Bojko, Grzegorza Gorczakowskiego, Bartłomieja Pakułę, Mirosława Witkowskiego, Andrzeja Jaszczyszyna oraz Łukasza Gajdosza.

Strażacy z Gorzycy bardzo aktywnie współpracują z parafią i sołectwem, za co bardzo serdecznie podziękował im sołtys Gorzycy, a zarazem radny gminy Jan Olejnik.

– Dziękuję wam za to, że jesteście, że zawsze kiedy potrzebuję mogę na was liczyć zarówno w sprawach wsi ale i również dotyczących naszej gminy- mówił radny.

Za dotychczasową służbę podziękował druhom również wójt naszej gminy Tadeusz Kielan.

– Widzę, że działalność jest bogata i szeroka, i że warto było starać się o to auto dla was, bo zmobilizowało i widać to po sprawozdaniach. Widać, że jesteście potrzebni i to auto też było tutaj potrzebne. Dziękuję za to wszystko co robicie, bo doceniam to, że można na was liczyć i życzę żeby ten wasz bardzo ambitny plan budowy remizy się ziścił. Ja bardzo bym chciał, być może będzie to zrealizowane w tej kadencji ale pod jednym warunkiem, że ta gmina zostanie w całości. Jeśli jednak prezydent Raczyński ziści swój szatański plan odebrania nam 7 sołectw to niestety nie będzie nas stać na taką inwestycję. Wierzę jednak, że ten plan się nie powiedzie i nadal zostaniemy w całości i będziemy realizować nasze ambitne plany- mówił Tadeusz Kielan.

(AI)