90-lecie Heleny Książek z miejscowości Obora

Klimat Gminy Lubin chyba sprzyja długowieczności bowiem w tym roku mamy już  97 mieszkańców powyżej 90 roku życia. Do grona szacownych jubilatów dołączyła Helena Książek z miejscowości Obora, którą z okazji tego pięknego jubileuszu odwiedził Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin oraz Krzysztof Kandut sołtys Obory.

Był piękny bukiet kwiatów, upominki i przede wszystkim szczere życzenia kolejnych lat w zdrowiu i miłości najbliższych. Tego nie brakuje Jubilatce bowiem troską otacza ją zarówno córka, z którą dziś mieszka, jak i pozostała czwórka dzieci, która także mieszka w Zagłębiu Miedziowym.

Pani Helena przyjechała na Ziemie Odzyskane z mężem i trzyletnią córeczką w 1946 roku i osiedliła się w Oborze. Pochodzi z okolic Dubna na Lubelszczyźnie, w czasie wojny była wywieziona na roboty do Niemiec. Wiele lat przepracowała w miejscowym Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Od ponad 40 lat jest wdową, ale doczekała się 12 wnuków, 12 prawnuków i jeszcze w wakacje na świat ma przyjść  kolejne pokolenie rodziny, czyli dwójka praprawnuków. Życzymy wiele zdrowia, miłości i spokoju!

(SR)